Dünya Kadınlar Günü, Cumhurbaşkanlığı İletişim başkanlığı tarafından, Kadın demek klibi kutlandı

Mirat Haber Ajansı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından hazırlanan, Kadın Demek şarkısı ve klibi ile kutlandı. İletişim Başkanı Fahrettin Altun klibi sosyal medya hesabından paylaştı. Altun, Kadın demek; hayat demek, aşk demek. Kadın demek; emek ve umut demek, onur ve gurur demek, notunu yer verdiği paylaşımla kadınlar gününü kutladı.

Kurtuluş Savaşı’ndan 15 Temmuz’a

Kurtuluş Savaşı’ndan 15 Temmuz’a, Diyarbakır annelerinden korona virüsle mücadeleye kadınların hikayesinin anlatıldığı klip, Kurtuluş Savaşı’nda cepheye mermi taşıyan kadınların görüntüleriyle başlıyor. Klipte, yakınlarını şehit veren, 15 Temmuz darbe girişiminde tanklara meydan okuyan, Diyarbakır’da evlat nöbeti bekleyen ve korona virüsle mücadelede görev alan kadınların görüntüleri de yer alıyor.

Kovid-19 aşısını geliştiren Alman biyoteknoloji firması BioNTech’in kurucu ortağı Dr. Özlem Türeci’nin görüntüsünün de bulunduğu klipte ayrıca eğitimden sanata, bilimden sağlığa, spordan tarıma, hukuktan savunma ve emniyete kadar birçok alanda toplumun farklı kesimlerinden başarılı kadın portrelerine yer veriliyor.

HAYATA ANLAM VEREN RENKLERİZ

Sözleri Dr. Hüseyin Balkancı, müziği Yücel Arzen tarafından hazırlanan “Kadın Demek” şarkısının sözleri şöyle:

“Olmazsa olmaz biz kadınlarız / Yükümüz dünyanın en ağır yükü / Tarihi yazdık ellerimizle / Toprağı vatan kılan ferman bizleriz.

Yarımız aşk bizim, yarımız anne / Ömer’ler Fethi’ler verdik Cennet’e / Canlar Özlem’le koştu göreve / Dertleri onaran derman bizleriz.

Hayat… Hayat… Hayat nedir? / Kadın demek! / Emek, çile, umut nedir? / Kadın demek! / Güneş, bahar, şefkat nedir? / Elif gibi dimdik başı; eğilmez / Onur demek! / Elif gibi dimdik başı, yıkılmaz / Gurur demek!

Hayata anlam veren renkleriz / Sevinci parlatır yası gizleriz / Önce vatan deriz, sonra can deriz / Bayrakları ruhuna saran bizleriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here