All for Joomla The Word of Web Design

Korkakların iflahı olmaz (2)

Korku, tedavi kabul etmez hastalıktır. Korku hastalığına yakalanan, hastalığı yüzünden çaresiz kalır, ideal ve iradesini kaybeder. Korkak yatalak hasta gibidir. Ne doktor ne de ilaç ona fayda vermez. Artık hasta kendini tamamen bırakmıştır ve dünya beklentisi kalmamıştır. Gelecek arzusu, ideal duyguları çökmüş ve dindar ise ibadet yapacak gücü bile kaybolmuştur.

İlgi kurabiliyorsunuz değil mi? Haçlılar, Osmanlı Devletinin son dönemleri için “hasta adam” tabirini kullanmışlardı. “Hasta adama” neresinden dalarsak çökertiriz, hesaplarını yapıyorlardı. Zaten bir İngiliz sefiri bir görüşme esnasında Osmanlı paşasına; “Devletinizi ayakta tutan sır nedir? Onu yıkmayı bir türlü başaramadık” çıkışı yapınca, Paşamız, “o sırrı biz de bilmiyoruz, Siz dışarıdan, biz içerden uğraşıyoruz, Osmanlıyı yıkmak için çalıştık onu bir türlü yıkamadık” diye cevap vermiş. Fakat İngilizlerin şeytanları o sırrı bulmuş ve nihayet yıkma teşebbüsüne geçtiler ve bütün şeytanca hünerlerini uyguladılar.

İngiliz lordlar kamarasına elinde Kur’an’ı Kerimle giren lordlardan biri kürsüye çıktı ve “Hasta adamı” çökertmek için ana damarından giriş yaptı. Asırlardır uğraşıp Osmanlıyı harp meydanlarında yenemeyişimizin sebebi bu kitaptır. Bu kitabı ellerinden alıp onların gündemlerinden çıkarmadıkça biz onları yenemeyeceğiz, mealinde bir konuşma yaptı. Asırlarca hınç çıkarma arzusu ile yanıp tutuşan haçlılar, sonunda bunu başardılar mı?

Yazının devamı için »»

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir