Aile ve Sosyal Hizmetler’e yeni bakan yardımcısı: Av. İsmail Ergüneş

Mirat Haber Ajansı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığındaki bakan yardımcılığı atama kararları Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakan Yardımcılığına İsmail Ergüneş atandı.

İsmail Ergüneş kimdir, kaç yaşında, nereli?

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1994 yılında mezun olan yeni bakan yardımcısı Hatay Hassa kökenli bir İstanbul Gaziosmanpaşa‘lıdır. Yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Kamu Hukuku dalında “Yasama Sorumsuzluğu” konulu tezle tamamladı. AK Parti’nin kuruluşu ile birlikte sırasıyla AK Parti İstanbul İl Seçim İşleri, İl Hukuk, İl Başkanlığı Çalışma Grubu ve Ak Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığı Çalışma Grubu ve İlçe Seçim Kurullarında aktif üye olarak görev yaptı. 2006 yılında yapılan AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığı 2. Olağan Kongresinden sonra İlçe Seçim İşleri Başkanı oldu.

2008 yılında yapılan Gaziosmanpaşa İlçe 3. Olağan kongresinde ilçe başkanı oldu. 2011 yılında yapılan AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığı’nın 4. Olağan Kongresinde tekrar seçildi. 2014 yılı mahalli idareler seçimleri ardından İstanbul İl Başkanlığı Teşkilat Komisyon Üyeliğine getirildi. İlçe Başkanlığı döneminde pek çok prorenin ilçeye kazandırılmasında rol aldı.

Amanos dağlarının eteklerindeki güney ilçemiz Hatay Hassa‘da geçen ortaokul ve lise yıllarında Milli Gençlik Vakfı Hassa Şubesinin çalışmalarında yer alan bakan yardımcısı sonraki dönemde çeşitli STK’larda kurucu üye ve onursal başkanlık görevlerinde bulundu. 19 yıldır Serbest avukatlık yapmaktadır.

İsmail Ergüneş kimdir, nereli? iİte İsmail Ergüneş'in hayatı ve biyografisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here