All for Joomla The Word of Web Design

Deniz yaşamı yok olacak

Almanya liderliğinde yönetilen bilimsel araştırma konsorsiyumu BIOACID projesi tarafından yayınlanan raporda, çağdaş toplumlar tarafından salınan karbon diyoksit emisyonu neticesinde okyanusların asit miktarının çok artmakta olduğu ortaya çıktı. Sekiz yıl boyunca 250 bilim adamı tarafından yapıan araştırmada özellikle yavru deniz canlılarının en fazla zarar göreceği bildirildi.

Rapor sonuçları, yavru okyanus balıklarının ancak dörtte birinin hatta onikide birinin yetişkinliğe erişebilecek anlamına geliyor. Büyük çaplı araştırma projesinin sadece asitlenmeyi incelediği, kirlenme, iklim değişikliği, kıyı kentleşmesi, aşırı avlanma ve suni gübrelerin denizlere akması ve diğer değişimlerin etkisini dikkate almadığı bildirilmekte.BIOACID projesinin sadece asitlenme sonuçlarını yayınlaması, diğer felaketlere bakmaması, ve sadece bu sonucun bile deniz canlılarının sayısını, balıkları ve diğer deniz hayvanlarını ortadan kaldırmakta olduğunu bildirmesi, içinde bulunduğumuz durumun vehametini ortaya koymaktadır.

Hepimiz Dünya adlı geminin yolcularıyız. Bu gemi batarsa, ne Müslümanı ne Hristiyanı, ne Yahudisi ne Hindusu, ne Budisti ne Ateisti ortada kalmayacaktır. Denizlerde balık kalmazsa, denizlerde oksjen üreten yosunlar kalmazsa, balıkların yediği küçük canlılar kalmazsa, yüzmilyonlarca insan açlıkla boğuşmaya başlar. Asidik denizin dünyanın diğer bölgelerinde yağmurlarla olumsuz tarımsal etkileri yaşanır. Oksijen üretimi azalır.

Şu refah ortamında bile insanlar birbirini yerken, açlıklar ve kıtlıklarda ortaya çıkacak orman kanununu düşünmek bile korkunçtur. Yeryüzünün yok edilmesi, Kuran-ı Kerim'de yazıldığı gibi yeryüzünün ifsad edilmesi, dengelerin bozulması, fıtratın değiştirilmesi büyük suçlardır.

Ancak bu büyük suçlara karşı Müslümanlar olarak gereken adımları atmıyor, çevre ve yaratılış konusunu temel bir prensibimiz haline getirmiyoruz. Yaratılışın Korunması çok önemli bir hedefimiz ve ilkemiz olmalıdır. Aksi taktirde Şeytan yeryüzünü yok edeceğini, davarların kulaklarını ikiye ayıracağını Kuran'da açıkça söylemektedir.

Denizlerin asitlenmesi, Küresel Isınma ve iklim değişiklikleri, kıyısal ve tarımsal arazi kentleşmesi, kirli ve atıkların yeryüzüne yayılması, göllerin ve akarsuların yok edilmesi, genetiği değiştirilmiş organizmalar GDO'lu tarım ve hayvancılık, kimyasal maddeler sayesinde kısa vadeli tarım, vahşice avlanma, cinsiyetlerle oynama, Dünyamızı tehdit etmektedir. Kendi elimizle Kıyameti yakınlaştırmaktayız.

Kendi kendimizin İblisi olmaktayız.

Bunu durdurmalı ve Yaratılışı bir ilke olarak almalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir