Filistinli doktorlar, Filistin Yönetimi’ne karşı protestoları tırmandırdı

Filistinli doktorlar protesto mirat haber

Filistinli Doktorlar Sendikası, Filistin Yönetimi’nin temsilci kurumla imzalanan anlaşmalardan uzaklaşmasına yanıt olarak protestolarını artırmayı kabul etti. Sendika, tüm bölümlerdeki genel müdür, kıdemli ve genç düzeylerdeki tüm doktorların bir sonraki duyuruya kadar işe gitmemesi gerektiğini belirtti.

Mirat Haber Ajansı

Filistin Doktorlar Sendikası, Filistin Yönetimi’nin temsilci kurumla imzalanan anlaşmalardan uzaklaşmasına yanıt olarak protestolarını artırmayı kabul etti. PA, örgütün doktorlara verdiği taahhütleri ertelediğini ve haklarını hiçe saydığını ifade etti. Sendika, Batı Şeria’daki El-Beireh kentindeki ofisinde yapılan bir toplantının ardından, tüm bölümlerdeki genel müdür, kıdemli ve genç düzeylerdeki tüm doktorların bir sonraki duyuruya kadar işe gitmemesi gerektiğini belirtti. Doğrudan hayat kurtarma ve acil servis departmanlarına dahil olanlar bu eylemden muaftır.

Sendika üyelerine ayrıca bir sonraki duyuruya kadar Nablus ve Ramallah’taki Sağlık Bakanlığı ofislerine girmemeleri veya PA veya bakanlık tarafından düzenlenen programlara veya çalıştaylara katılmamaları söylendi. Protesto eylemleri Filistin Yüksek Mahkemesi tarafından yasaklandı. Bununla birlikte, işgal altındaki Batı Şeria’daki yerel doktorlar, hükümete devam eden Covid-19 salgınının getirdiği yükü hafifletmek için kamu hastanelerindeki ve kliniklerdeki doktor sayısını artırması çağrısında bulunmaya devam ettiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here