All for Joomla The Word of Web Design

Müslüman doktorlar da sömürmeye başladı

Bu Böyle Gitmez…Âhiret Var

Yönetim kademelerinde ve bürokraside zirvelere tırmandık. Parasal imkânlarımız arttı. Akademisyenlerimiz, doktorlarımız, hukukçularımız çoğaldı. Artık her alanda iktidar olmaya başladık. Ne var ki imanımızı temellendiremedik, ahlâkımızı geliştiremedik. Âhireti unuttuk, Allah’ın rızasını düşünemez olduk. Hiç mi hiç ihtiyacı olmayanlarımız da sömürücü olmaya başladı.

Bu böyle gitmez. Ölüm var, âhiret var, sorgu var, ceza ve mükâfat var.

Müslüman doktorlarımız da sömürücü olmaya başladı. Bana intikal eden olaylar çok da bendeniz son dönemde yaşadıklarımla örneklendireyim sömürüyü.

Müslüman Eczacının Tavsiyesiyle Dindar Bir Doktora Gittik

Üç yıl kadar önce İslâmî hassasiyeti olan bir eczamızın tavsiyesi üzerine namazlı niyazlı bir doktorumuza giderek eşimin iki dizine ameliyat yaptırdık. Sigortamız vardı. Doktorumuzun özel hesabına makul bir ödeme yaptık. Yadırgamadık. Ama ameliyat sonrası iyi bir hizmet alamadık. Doktorumuzun hatasından kaynaklanmamakla birlikte pıhtı atması sebebiyle maddi ve manevi çile çektik.

Üç yıl sonra tekrar aynı doktorumuza gittik, eşimin sol kalçasına protez takılması gerekli görüldü. Pazarlık yapmadık. Yalnız daha önce iyi hizmet alamadığımız için hastahaneyi değiştirmek istedik. Grubumuzun bir hastahanesi daha var, orda yapalım denildi. (O da sıradan bir hastahane.) Ertesi gün ameliyat olmak üzere hastahaneye yatacağımız akşam, bavulumuzla evden çıkmak üzere iken doktorumuzun yardımcısından aldığımız telefonda bize 58 000 Tl. ödeyeceğimiz bildirildi. Dona kaldık. Kabul etmedim, fiyat 35 000 tl’ye düştü. Onu da kabul etmeyince daha önce ameliyat olduğumuz hastahanede yapılması koşuluyla 10 000 tl’ye inilebileceği bildirildi. Tek kelimeyle iğrendim. Tıp ahlâkı bu kadar ayağa düşürülebilir miydi?

Yazının devamı için »»

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir